Otázky a odpovědi

Jaké služby Váš salon nabízí ?

 

Vašeho pejska ostříháme nebo otrimujeme.Ostříháme drápky,vyčistíme anální žlázky a vytrháme chloupky z uší,pokud potřebujete poskytneme Vám radu na údržbu srsti či výchovu psa.

Nabídneme Vám kosmetiku,nejvhodnější pro Vašeho pejska a doporučíme správný hřeben či kartáč dle srsti Vašeho psa.

Poradíme Vám co dělat se srstí,která se ráda zamotává a jak tomu předcházet.

Co dělat když máte pejska co pouští chlupy ( líná ) a vy je máte všude ikdyž  psa pravidelně češete.

Proč sousedův westík je tak krásně bílý a ten váš rezne a má lupy.

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Datum 06.04.2016
Vložil Dáša
Titulek Trimování westíka

Mám 5-ti měsíčního westíka. Má správnou kvalitní hustou a na hřbetu již hrubší srst. Je bez PP a mám ho pro radost ne na výstavy. Je nutné ho nechat bolestivě trimovat? A co údržba chloupků v uších? Děkuji.

Datum 11.04.2016
Vložil psí salon
Titulek Re: Trimování westíka

Dobrý den, nevím kde jste slyšela,že trimování je bolestivé ?? Trimování je vlastně odstranění odumřelé srsti,která sama nevypadá.Pokud je pes zdravý,tak ho to rozhodně nebolí.Pokud ho to bolí,tak je někde chyba.Buď se trimuje ještě nevyzrálá srst nebo srst,která trimovat prostě nejde.Ve většině případů jde spíš o to,že některý pes se zpočátku brání trimování protože neví co se s ním děje,ale to samé je ikdyž jde o stříhání. Když se pes pravidelně trimuje,tak ani nelíná.Pokud se pes netrimuje nedochází k výměně chlupů a tak dost často zvláště u westíků dochází k ekzémům.Jakmile se začne místo trimování pes stříhat jeho srst měkne a často plstnatí. Westík má samočistící srst a určitě by neměl být často koupaný..... A co se týká údržba chloupků v uších ? Vytrháváním chloupků z uší vlastně předcházíte zánětům.Chloupky většinou podráždí zvukovod a z toho dost často vznikají záněty.Zrovna tak pokud má ouška pejsek zdravá, tak ho vytrhávání nebolí.Určitě není dobré vytrhávat chloupky pokud pejsek má v uších zánět !! Dobrý salon používá prášek,který vytrhávání usnadní a pejskovi zpříjemní.

Datum 08.12.2013
Vložil Michal
Titulek Westík - měkká srst

Dobrý den, máme 4-měsíčního Westíka s PP a jeho srst není drsná ani tvrdá je spíše měkká, je to normální? Změní se ještě, tak jak má být nebo už bude chudák pořád plyšový. Prosím o radu. Děkuji.

Datum 15.01.2014
Vložil psí salon
Titulek Re: Westík - měkká srst

Dobrý den, u vašeho pejska ještě srst nedozrála,ta dozrává až tak v půl roce.Do té doby bych ho netrimoval.Určitě víte,že ho nemáte koupat, tím srst westíka také trpí a měkne.Potom bych se poradil z veterinářem jestli by vám nedoporučil nějaký přípravek na srst něco jako Canvit H nebo podobně,ale rozhodně ještě počkejte.Určitě se po půl roce život pejska zastavte v nějakém salonu aby srst vašeho pejska zkoukli a oni vám řeknou jestli půjde trimovat nebo ne, a co by bylo nejlepší, nedokážu Vám odpovědět více když jsem srst vašeho pejska neviděl,ale držím pěsti aby vše bylo v pořádku.

Datum 13.09.2013
Vložil Vendy
Titulek Trimování Westíka

Dobrý den,
minulý týden jsme si pořídili tříměsíšního Westíka. Jen bych se chtěla zeptat od kdy je nutné trimovat.
Předem moc děkuji

Datum 23.09.2013
Vložil psí salon
Titulek Re: Trimování Westíka

Trimovat se začíná zhruba od půl roku.Je třeba aby srst dozrála a je důležité před trimováním psa nekoupat.Westík by se měl vůbec koupat co nejméně,má vybělovací srst a pokud to je třeba,tak použít správný šampon pro teriery.

Datum 08.04.2013
Vložil Zbyněk
Titulek Otázka

Dobrý den mám malého knírače pepř a sůl. byl již 2x trimovaný. Třetí trimování sem vzal do svých rukou. S výsledkem jsem spokojený ale nevím jak mu otrimovat hlavičku se vším sem si poradil ale s hlavou si opravdu nevím rady. Mohla by jste aspoň trochu poradit? Děkuji

Datum 28.09.2012
Vložil šarka
Titulek otazka

Dobrý den,
proč ma pes mokrý čumak?

Datum 15.10.2012
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: otazka

Tuto otázku spíše směřujte na některého veterináře než na psí salon.Ten Vám jistě odborně odpoví . :-D Ikdyž suchý čumák neznamená zrovna známka nemocného psa určitě si jazykem čumák zvlhčují aby lépe cítili.

Datum 19.02.2012
Vložil Tomas
Titulek Trimovani kniracu

Dali jsme naseho cernostribrneho maleho knirace poprve vytrimovat a je z nej v podstate nahac! Je to normalni? Delala nam to zkusena chovatelka, ale z vysledku jsme sokovani. Doroste ji jeste normalni srst? Diky za vase rady.
Tomas

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode