Otázky a odpovědi

Jaké služby Váš salon nabízí ?

 

Vašeho pejska ostříháme nebo otrimujeme.Ostříháme drápky,vyčistíme anální žlázky a vytrháme chloupky z uší,pokud potřebujete poskytneme Vám radu na údržbu srsti či výchovu psa.

Nabídneme Vám kosmetiku,nejvhodnější pro Vašeho pejska a doporučíme správný hřeben či kartáč dle srsti Vašeho psa.

Poradíme Vám co dělat se srstí,která se ráda zamotává a jak tomu předcházet.

Co dělat když máte pejska co pouští chlupy ( líná ) a vy je máte všude ikdyž  psa pravidelně češete.

Proč sousedův westík je tak krásně bílý a ten váš rezne a má lupy.

Diskusní téma: Otázky a odpovědi

Datum 25.09.2010
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: co je to podsda

Dobrý den omlouvám se,že odpovídám na otázku tak dlouho,ale měl jsem problém s připojením, ale už to snad bude vše vpořádku.
Podsada je srst,která psa dá se říci chrání před vlhostí,horkem,ale i zimou.Je to taková jakoby izolace,ale nemají ji všichni psi.Třeba u takového pudla,bichona,yorkšíra apod. by jste ji nenašli.Naopak psi co se trimují jako terieři foxterier nebo knírač west apod.ti ji zase mají.

Datum 05.06.2010
Vložil MÍŠA
Titulek trimování

Co to je trimování?? Děkuji

Datum 16.06.2010
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: trimování

Odpověď najdete ze dne 3.1.2010 v tomto foru :-)

Datum 22.05.2010
Vložil David
Titulek Srst

Dobrý den,
Mohl bych se zeptat co to je, když psovi ,,rezne,, srst? Narazil jsem na to a nevím co to je.Děkuji

Datum 23.05.2010
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: Srst

Dobrý den,
nevím v jaké souvislosti jste o reznutí srsti slyšel,ale nejčastěji se říká,že rezne srst třeba westíkům na čumáku nebo na packách a to bývá z vody. Jinak se srst může samozřejmě zabarvit i po krmení kde je větší množství betakarotenu,což není dobré u výstavních jedinců.

Datum 09.04.2010
Vložil Šárka
Titulek trimování srsti u cotonka

Chci se zeptat na trimování,mám cotonka,který má zplstňatělou srst,nechce se česat,trim.hrabičky š 3,5nebo 1,5.Děkuji za radu

Datum 09.04.2010
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: trimování srsti u cotonka

Coton de tulear se netrimuje. Jeho srst je od jeho názvu coton neboli bavlna. Tato srst se opravdu ráda zamotává a potřebuje časté česání a ikdyž se podle FCI nestříhá,tak si pejsky bez průkazu původu lidé nechají často upravovat a srst nechávají krátit. Trimovací hrabičky opravdu existují ,ale používají se na srst s podsadou. U této srsti by jste hrabičkami psu ubližovala .Možná když mluvíte o hrabičkach a plsti napadá mi prořezávací nůž,který se opravdu na plsti používá a dá se pořídit ve zverimexu,ale pozor na práci s ním ať psa neodborným zásahem nepořežete.Pokuď je pes hodně plstnatý ,raději bych to řešil ostřiháním,jenom pozor na oči.Pokud je pes měl od malička ukryté pod srstí ,tak mu srst nad očima nechte ať Vám neoslepne.

Datum 15.06.2010
Vložil Zdenka
Titulek Re: trimování srsti u cotonka

dobrí den máme cotonka a my ted používáme hrabyčkyš 3,5.

Datum 19.03.2010
Vložil Ivana
Titulek Trimování srsti kníračů

Dobrý den, chtěla jsem se prosím zeptat, když máme 11 měsíčního černého knírače. Teď ho chceme dát poprvé ostříhat. Paní mi říkala, že ať jej nenecháme stříhat, že bychom ho zkazili. Pak že by se mu srst kroutila. Ať jej dáme jedině trimovat. Když je černý, že to půjde trošku hůře, ale stejně radila trimování. Asi bude u toho kňučet, ale že si na to musí zvyknout. Že je to o zvyku. Prosím o radu, co je pro pejska lepší. Je strašně kamarádský, nerada bych jej odradila. Aby se pak třeba nebál, když jej vezmeme na další trimování případně stříhání.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Datum 20.03.2010
Vložil psí salon Klatovy
Titulek Re: Trimování srsti kníračů

Dobrý den, paní stříhačka má pravdu v tom,že pro knírače je opravdu nejlepší trimování.Pokud mu je 11 měsíců a má správnou kníračí srst s podsadou ,tak pejska trimování rozhodně nemůže bolet.Trimováním se odstraní ze psa mrtvá srst a ta už stejně většinou nedrží a odpadává.Důležité je před trimováním rozhodně psa nekoupat!! Pokud,ale pes trimovat nejde a to každý zkušený střihač pozná (chybí podsada),tak potom za každou cenu netrimujeme a domluvíme se s majitelkou na použití strojku.My se dost často setkáváme, že to lidé chtějí raději sjíždět strojně,pokud pes není na výstavy,aby to měl co nejkratší ,tak v tom případě psa strimujeme,aby se zbavil staré srsti a potom jim to zkrátíme.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode